Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 15 sie 2018, 3:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oolong Milky
PostZamieszczono: 06 lut 2012, 15:33 
Kiper
Awatar użytkownika

Interesuje mnie ta herbata. Miałem okazję raz napić się tej herbaty, ale nie wiem czy to nie była jakaś podróbka.

Czy to prawda, że jej smak jest nadany przez ogrzewanie jej para gotującego się mleka? Różne historie czytałem w internecie ale nie wiem którym wierzyć.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 lut 2012, 23:31 
Kiper
Awatar użytkownika

Raczej jest to naturalny aromat osiagany przez umiejetna obrobke wlasciwie dobranego materialu wyjsciowego
http://www.ebay.com/itm/Premium-Taiwan- ... 3365381173

Milk Oolong, like all Oolongs, is considered a semi-fermented tea meaning it is somewhere between a black and green tea. Over the years, production methods have remained unchanged for the most part although some aspects like withering temperatures have been automated and regulated. This very special Taiwanese Oolong is produced from tea leaves picked at a certain temperature, altitude, soil conditions and time which creates it’s uniquely milky and silky texture. First, the leaf is plucked from gardens situated between 500 – 1200 meters, and is produced between March and December. Next, the plucked leaf is withered in air-conditioned rooms until it is has reached the desired level of fermentation. The tea is rocked, or sifted to sort the prime leaf required, and steamed over hot fire lightly. Finally the tea is dried then re-sorted to ensure leaf quality and packed.

The rolled, blue-green leaves have an intense milk aroma, like milk toffee or hard milk candy, with a slight orchid floral undertone. It smells sweet and lovely. Likewise, the bright yellow brew is incredibly aromatic and flavorful. Its scents of creamy caramel, flavors of cream, milk, coconut milk and vanilla-infused cream fade into a lingering, sweet-green aftertaste. It has finish of gardenias, ripe fruits and warm cream which are remarkably indulgent. Later infusions are greener, more floral and equally complex.

Brewing Guide: The water used to steep this tea should be about 185-195ºF or 85-90ºC. Use about 2 teaspoons (3 grams) of tea leaves for about every 5 ounces (150 milliliters) of water. A steeping time of about 3-5 minutes is recommended with more or less time depending on the desired concentration. As a rough guide, the higher the temperature of the water or the greater the amount of leaves used, the shorter the steeping time should be. The tea leaves should uncurled for full flavor. For the ultimate enjoyment, a traditional Chinese Yixing teapot is recommended for loose oolong tea. The teapot should be half filled with leaves and initially steeped for 45 seconds to 1 minute with the steeping time increased by an additional 15 seconds for each successive steeping. The leaves may be steeped multiple times.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 lut 2012, 8:40 
Kiper
Awatar użytkownika

Hmmm nic o mleku podczas procesu produkcji nie piszą. Słyszałem tę informację od zdawałoby się kompetentnej osoby, widocznie wszystko trzeba samemu sprawdzić hehe

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 lut 2012, 9:25 
Kiper
Awatar użytkownika

Sadze, ze powyzsze nie wyklucza mozliwosci nasycania tanszych nasladownictw aromatem zewnetrznym.

Takie np. oolongi Dancong (ciemne, mocno utlenione) , sa okreslane jako doppelgenger - ze wzgledu na latwe przejmowanie aromatu, ktorym sa nasycane.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 lut 2012, 0:02 
Kiper
Awatar użytkownika

Milk Oolong jest wspaniały. Nieważne czy aromatyzowany mlekiem czy też umiejętną obróbką liści.
Jeden z moich ulubionych oolongów.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 lut 2012, 11:20 
Kiper

Zgadzam się z wami piłem tą herbatę i mogę powiedzieć to samo co wy, że jest to bardzo aromatyczny Oolong, w smaku i zapachu jedyny taki, ciężko mu się oprzeć :-)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 paź 2012, 11:08 
Zwijacz herbaty

jestem ciekawa tej herbaty bo też trochę o niej słyszałam

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 mar 2013, 16:11 
Zbieracz herbaty

Jak tego oolonga parzycie?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 mar 2013, 17:00 
Zbieracz herbaty

Zapach i smak mleczka kokosowego:)
W samym zapachu można się zakochać i wąchać, wąchać:) A potem wypić:) Każde kolejne parzenie wydobywa głębię mlecznego smaku.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 mar 2013, 9:16 
Kiper
Awatar użytkownika

Tego oolonga po prostu zalewasz gorącą wodą 90stopni mniej więcej.
Pierwsze parzenie 1,5minuty, drugie 2min itd.

Herbata jest rewelacyjna.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.