Reklama opracowania środowiskowe
Dzisiaj jest 22 cze 2017, 15:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 kwie 2016, 8:02 
Zbieracz herbaty

Witam
Od jakoś czasu nurtuje mnie kwestia naczyń do herbaty, ponieważ przymierzam się do zakupu czegoś do parzenia herbaty dla 1-2 osób (posiadany dzbanek 600ml jest za duży).
Z racji że testuję różne herbaty, głównie zielone, oolongi i czarne, to poszukuję czegoś wygodnego w użyciu i uniwersalnego.
Stąd zaczęłam się interesować różnicami między gaiwanem a shiboridadhi. Patrząc na herbaciane blogi zdecydowanie częściej pojawia się gaiwan i parzone są w nim różne herbaty, widziałam oolongi, białe, czarne. W shiboridadhi widziałam tylko zielone... jednak fakt posiadania dziubka wydaje mi się, że jest wygodniejsze w użyciu od gaiwana. Znalazłam taki zestaw
https://www.o-cha.com/?target=product&p ... ory_id=169
Podoba mi się, że poza shiboridashi jest jeszcze drugie naczynie i dwie czarki.
Czy polecacie coś takiego na początek? Czy można w tym parzyć różne herbaty, czy lepiej zacząć od gaiwana? Czym one się różnią? Co polecacie na początek? Może ktoś wstawi linki do jakichś innych tego typu zestawów?
Wiem, dużo pytań, ale bardzo mnie intrygują te różnice i przeznaczenie ;)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 kwie 2016, 14:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Pochwały: 2
Ja polecam małe czajniczki 150-250 ml :) Shiboridashi nie posiadam, gaiwany mam dwa i parzzenie w nich jest dla mnie mało wygodnie.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 maja 2017, 9:17 
Zbieracz herbaty

Ja z kolei lubię Shibo, przekonał mnie do niego Grzegorz tłumacząc jak łatwo na co dzień przy pracy nawet parzyć i pozbywać się liści gdy czas na wymiankę;). Acz w sumie nie do wszystkiego używam shibo, są herbaty, które parzę zawsze w kyusu lub w czajniczku.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.