Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 21 lip 2019, 3:53

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 lip 2019, 17:37 
Zbieracz herbaty

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum i moje doświadczenie w piciu herbaty to tylko i wyłącznie herbaty ekspresowe. Do tej pory wyglądało to na zasadzie wrzucenia torebeczki do szklanki z zagotowana wodą i o ile nie było nic innego do robienia w tym samym czasie to udało się ją wypić przed ostygnięciem. Postanowiłem to zmienić, chciałbym zakupić zestaw akcesoriów oraz parę odmian herbat. Po przeczytaniu paru wątków na forach internetowych doszedłem do wniosku, że potrzebuję przede wszystkim nowego czajnika do gotowania wody. ( posiadam kuchnie indukcyjna). Sama woda tez stanowi problem ponieważ po tej z kranu osadza się dużo kamienia. (Wiem ze rodzaj wody butelkowanej zależy od rodzaju herbaty ale nie udało mi się znaleźć żadnych szczegółowych informacji). Ogólnie na każdym forum jest napisane ze rodzaj czajnika zaparzacza czarki bądź kubka zależy od rodzaju herbaty ale nikt nie wyjaśnia o co dokładnie chodzi.
Herbaty z którymi planuje rozpocząć przygodę to herbaty zielone (Gyokuro, Shincha, Bancha) i Oolong (Dan Cong, Da Hong Pao, Jin Xuan) .
Podsumowując potrzebuje porady przy zakupie. (ceny podaje orientacyjnie nie jest to jakaś sztywna granica, jeśli warto dopłacić 50zl do czegoś lepszego to proszę o odpowiedni komentarz z wyjaśnieniem :)
-czajnika (do 100zl)
-odpowiedniej wody do herbaty zielonej i oolong (do 3zl za butleke 1,5l)
-zestawu dla dwóch osób do herbat zielonych (do 200zl)
-zestawu dla jeden osoby do herbat oolong (do 150zl)

Wszystkim z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieje ze mój post pomoże tez innym nowicjuszom.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 lip 2019, 18:58 
Zwijacz herbaty
Awatar użytkownika

Witaj Piotrze na forum, postaram ci się pomóc a więc po kolei;

-Woda - Kiedyś zrobiłem dokładniejszy test wód butelkowych - tutaj masz moje notatki, polecam przeczytać "Podsumowania" https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2IwcmNkbkE
Ale ogólnie najlepiej stosować się do zasady -czym mniej minerałów w wodzie tym lepiej- oprócz wszystkich wód z mojego testu (dużo z nich jest już niedostępnych) polecam jeszcze wodę z chrapczewa (posiada około 230mg/l) dostępną w lidlu w butelkach 1.5l.

-Nie potrzebujesz rożnych akcesoriów do różnych herbat, potrzebujesz tylko:
-Coś do zaparzenia, czajniczek lub gaiwan.
-Przelewaczkę "chahai" do ochłodzenia gotowego naparu i wyrównania smaku.
-Czarki do picia, obojętnie jakie.

-Do parzenia tych herbat o których napisałeś bardziej poleca się gaiwan ale jeśli jesteś początkującym to faktycznie czajniczek może być lepszy. Polecam nie przekraczać pojemności 500ml, a najlepiej żeby była ona około 250-350ml i oczywiście licz się z tym że czym większą pojemność ma twoje naczynko do parzenia - tym więcej liści będziesz musiał zużyć na każde parzenie.

-Na zakup tych akcesoriów nie powinieneś przekroczyć 200zł :) sklep czajnikowy.pl lub eherbata.pl ma wszystko czego potrzebujesz.
Na początek wydaję mi się że nie potrzebujesz nowego czajnika do podgrzewania wody, jeśli twój aktualny ma dużo kamienia to go odkamień.

-Pamiętaj także że do parzenia herbat o których pisałeś potrzebujesz używać wody o mniejszej temperaturze, do zielonych to nie może być wrzątek, jeśli chcesz się dowiedzieć jak osiągnąć odpowiednią temperaturę to śmiało pisz, raz na kilka dni zaglądam na forum to pomogę ci w miarę możliwości.

Mój kanał na youtube -
www.youtube.com/channel/UCKT2NkGMmYuOTBdVJnQhSVQ

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.