Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 27 paź 2021, 21:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 paź 2013, 18:39 
Zbieracz herbaty

Wertuję różne wątki w szukając czajniczka dla siebie, ale ciągle powstają jakieś wątpliwości. Na pewno macie większe doświadczenie:) więc proszę o radę, bądź zweryfikowanie tego co już zdążyłem ustalić, albo podpowiedź gdzie szukać dalej.

Czajnik mam taki jak na zdjęciu, żeliwny - rodzice dostali go dawno temu od kogoś kto dostał od Chinki i nie wiedział co z nim robić, sami też nie za bardzo, więc przypadł mnie. Z wyglądu jest bardozo fajny, ciężki, gruzłowaty (przypomina mi ropuchę;))
Ten czajnik jest jednak sporo za duży jak na jedną osobę, 0.75 litra do niego wchodzi. Wolałbym maksimum połowę z tego. I koszyczek ma za mały.

No więc zacząłem szukać i szukać. I tak:

materiałowo:
- szkło: nie za bardzo, na początek chciałbym coś bardziej klasycznego.
- yixing: na razie nie, później w ramach rozszerzania kolekcji
- ceramika szkliwiona: raczej tylko to wchodzi w grę

Wygląd też chciałbym jakiś w miarę klasyczny, "rasowo" wyglądający. Najbardziej pasowałby mi chyba kyusu. Jednak nie wiem czy ten czajniczek nie jest trochę za duży? htp://eherbata.pl/czajniczek-ling-223.html (zresztą jego wygląd nie do końca mi odpowiada). Podobają mi się też takie małe pękate z krótkimi dzióbkami (nie wiem jak się nazywają), ale to raczej wszystkie są z glinki yixing i nie są szkliwione...

Bardzo podobają mi się również gaiwany lub shiboridashi, ale chyba racjonalniejszym rozwiązaniem byłoby najpierw zakupienie czajniczka, tak mi się przynajmniej wydaje...

Ogólnie więc szukam czajniczka, będącego początkowo głównym centrum parzenia, przekazującego później stopniowo funkcję parzenia poszczególnych typów herbat nowym naczyniom pojawiającym się wraz z rozwojem kolekcji. I nie będącego kosmicznie drogim (maks okolice 100 zł).
Trochę się gubię w tym wszystkim, a chcę racjonalnie do tego podejść.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2013, 18:10 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Gaiwan na początek to najlepszy wybór. Jeśli jednak koniecznie chcesz jakiś czajnik to max 0.3 litra polecam. Choć najlepiej parzyć w mniejszych naczyniach. Tak więc zerknij tu

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 gru 2013, 20:09 
Zbieracz herbaty

Cóż, już trochę czasu minęło od mojego poprzedniego postu. Poczytałem pomyślałem i może pod choinką znajdę czajniczek właśnie stamtąd;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.