Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 20 paź 2021, 18:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 mar 2012, 22:08 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Ja swojej ulubionej kawy jeszcze nie mam, za to staram się jak mam czas sama sobie mielić a pijam z ekspresu (niestety jeszcze nie z ciśnieniowego ale pracuje nad tym). Generalnie wole parzone od rozpuszczalnych ;)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 mar 2012, 22:48 
Kiper
Awatar użytkownika

Znalazłem poszukując dziś kawy poleconej przez Lukasa Sumatra Mandheling ciekawy całkiem sklep.
htp://sklep.pozegnanie.com/c/kawy/17.html ceny kawy dość wysokie, ale podejrzewam, że idą w parze z jakością.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 lut 2013, 13:04 
Zwijacz herbaty

Jeśli chodzi o kawy, to z chęcią dorzucę swoje dwa grosze. Rozpuszczalnym mówię stanowczo: Nie. Zdecydowanie wolę mielone, mogą być z domieszką zielonej kawy, polecam Cafe Sati Response, LaVazza. A z takich starych marek, to Jacobs Kronung. Z sentymentu, pierwsza kawa w moich ustach.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 lut 2013, 18:16 
Kiper

Kawa - tylko na rano, tylko espresso (czasami z mlekiem) i tylko z ekspresu ciśnieniowego.
Inna dla mnie nie ma znaczenia.
Osobiście preferuję arabiki - same arabiki, ponieważ robusta nadaje kwasowości, za którą ja nie przepadam...
Natomiast ulubione to Brazylijskie niezbyt długo parzone i Meksykańska Tapachula - kawa typowo "babska", delikatna i ma subtelną, słodką nutkę.
A jeśli nie mam szczęścia to pozostaję przy Jacobsie, ale "Mild" - znacznie delikatniejszy w smaku od zielonego. :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 26 lut 2013, 13:45 
Zwijacz herbaty

Jacobs Kronung to również ulubiona kawa jednego z najbardziej znanych wykładowców języka polskiego. Znajoma podczas wykładu Prof. wspominała, iż to ulubiona kawa Pana Profesora. Taka mała ciekawostka odnośnie Kronunga :)
Nazwisko pozostanie w tajemnicy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 27 lut 2013, 18:20 
Kiper
Awatar użytkownika

Sati kompletnie mi nie wchodzi... Ani response, ani pozostałe rodzaje... Aromatyzowane w miare ujdą.
Ale nie zapomnę ohydnego smaku ich Melange Rouge, tak okrutnej kawy nie życzę nikomu...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 mar 2013, 20:18 
Zbieracz herbaty

Kawa Chili Czekolada z herbaciarni TeaClub :) sprzedają w ziarnach, a na życzenie mielą jeśli ktoś nie posiada młynka w domu ;)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 mar 2013, 17:55 
Kiper

Mała czarko - coś mi tutaj zalatuje kryptoreklamą...
Chyba są inne działy od tego na zaprezentowanie swojego sklepu i jego możliwości. ;)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 mar 2013, 19:38 
Zwijacz herbaty

Kawa Chili z czekoladą? Musze przyznać,ze pierwszy raz słyszę o takim połączeniu,ciekawe jak smakuje. Jeśli możesz to podaj również w jakiej jest cenie.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 mar 2013, 14:09 
Kiper

Przywiozłam z Włoch czerwoną Lavazzę - pyszności! :)

Chili z czekoladą ciekawe połączenie, próbowałam, ale nasypałam za dużo do kolby (ekspres ciśnieniowy), pierwsze 2 łyczki były ok - inny smak, inny aromat, ale później biegłam po wodę. ;)

Ch. Dickens

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.