Reklama opracowania środowiskowe
Dzisiaj jest 24 paź 2017, 8:46

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 sie 2017, 21:20 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

Tak jak w tytule, może ktoś bardziej doświadczony się na ten temat wypowiedzieć?
W samym sobie czajniczku lepiej osadu nie mieć ale co z dzióbkiem czajniczka?
czy tego osadu też lepiej się pozbyć? czy bez problemu może go sobie być ile chce?
Niby przelewanie naparu przez dzióbek z osadem to jednak nie to samo co w nim parzenie,
ale jednak, ostatecznie napar jakąś styczność z osadem ma, a więc może i też wpłynąć to ostatecznie na smak lub jakieś substancję mogą się z niego do naparu przedostać (?)

Co do sposobu pozbycia się osadu, myślałem żeby ewentualnie zanurzyć cały czajniczek w wodzie z sodą oczyszczoną/kwaskiem cytrynowym, pewnie dużo by się wtedy osadu z dzióbka usunęło,
ale z drugiej strony trochę mnie odrzuca fakt iż czajniczek przejdzie aromatem/smakiem tych specyfików i do tego nie wiem jak reagują one z porcelaną/ceramiką/szkłem.

Będąc też przy temacie osadu i jego "złych substancji" w sumie teraz też pomyślałem sobie jak ma on się do glinki? sens w glince i hodowaniu czajniczka polega na tym aby przeszedł on substancjami z herbaty, a jako iż też nie poleca się ich bardziej czyścic, to osadu w środku miałby zapewne dużo
(chyba ze własnie w glince też trzeba się osadu pozbywać?)
A więc jak też ma się osad i "złe substancje" do glinki?

Mój kanał na youtube -
www.youtube.com/channel/UCKT2NkGMmYuOTBdVJnQhSVQ

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 sie 2017, 20:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Co to za czajniczek? Szkliwiony?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 sie 2017, 22:13 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

Trochę nie rozumiem jakie ma to znaczenie?

Aktualnie dużo osadu w dzióbku mam tylko w porcelanowym czajniczku, ale to i tak niema takiego znaczenia ponieważ pytałem ogólnie odnośnie różnych czajniczków, porcelana/ceramika/szkło.

Mój kanał na youtube -

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 sie 2017, 16:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Chodzi mi o to, że tam gdzie masz szkło albo szkliwo to nie ma strachu i ja bym detergentów się nie bał, nie powinny zostać żadne zapachy. Do dzióbka po prostu użyj szczoteczki-wyciorka. Natomiast naczynia z glinki to już tylko myć wodą, bo nasiąkają wszystkim z czym mają kontakt. Jeśli glinkowy ma być hodowany to tylko płukać i używać jednego rodzaju herbaty.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 sie 2017, 19:03 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

O taka szczoteczka to jest coś, dobrze tym w ogóle da się pozbyć osadu?
W sumie jak tak teraz o tym pomyśle to mój drugi czajniczek - ceramiczny faktycznie nie ma szkliwienia na wgłębieniu przykrywki, w takim razie zapamiętam żeby niczym go nie traktować w tamtym miejscu.

Co do glinki to wiem o tym wszystkim, jak się z nią obchodzić/hodować, bardziej się zastanawiałem odnośnie samego sobie osadu, tak jak napisałeś tylko płukać wodą, trochę nie wydaje mi się iż przez takie przepłukanie/lekkie obmycie go wodą da się pozbyć całego osadu ze środka (?)
W takim razie po dłuższym czasie glinka nie wchłonęła by czegoś niedobrego z takiego zleżałego osadu?
:lol:

Tak swoją drogą Krzysztof jak już tu pisze to jeszcze jedna rzecz poza tematem,
jak przeglądałem różne strony/fora herbaciane to z tego co widzę ostatnio społeczność herbaciarzy wydaje się że trochę podupadła? fora albo skończyły działalność albo ludzie przestali być aktywni, tutaj też tylko ty wydajesz się być jeszcze dość aktywny a innych osób prawie nie ma.
Może i dlatego że wszystkie istotne tematy/informacje zostały już w większości poruszone a więc nowa osoba nie ma powodu żeby zakładać konto/udzielać się na forum ale i tak, trochę szkoda.

Mój kanał na youtube -

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sie 2017, 16:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Szczoteczką wszystko ogarniesz.

Co do osadu to właśnie on jest tym co sprawia, że można czajniczek hodować. Część wchodzi w pory, a część zostaje na powierzchni. Raczej nic złego nie powinno się tam znaleźć, bo i tak więcej byłoby w herbacie, którą przez ten czas wypijasz. Dla pewności można spytać chemika z herbacianej społeczności: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009024275263 (chyba nie ma tutaj konta).

Ze społecznością polskich herbaciarzy faktycznie jest dziwna sprawa. Trochę tych osób jest, ale są rozrzuceni. Jest to forum, forum na ning, eherbata i kilkanaście blogów. Wszędzie aktywność jest mała. Co jakiś czas pojawia się ktoś nowy, wita się, rozgląda i odchodzi z powodu małego zainteresowania.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 sie 2017, 20:03 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

Teraz tylko trzeba znaleźć gdzieś tą szczoteczkę do kupienia, w markecie nie mieli, będę musiał poszukać.

Hmm ciekawe, niby się tak mówi że lepiej nie pić herbaty która sobie dłużej postoi ponieważ coś się z niej złego wydostaje, myślałem że to samo może tyczyć się osadu, zwłaszcza że w normalnych czajniczkach też nie poleca się go mieć.
Ten link co dałeś nie działa, chociaż i tak w sumie nie mam konta na FB (może własnie dlatego nie działa)

O właśnie jak też jesteśmy przy temacie glinki, wiesz coś może o glinianych hohin,ach?
W japonii zdaje się używają ich do zielonych herbat, co mnie zastanawia czy takiego glinianego hohin,a hoduje się do określonej zielonej, czy po prostu używają go do każdej zielonej, wiesz coś może na ten temat?

A co do forum, ning zdaje się ma jakieś problemy ze zmianami opłat za forum, możliwe ze forum upadnie, chociaż nie wiem jak tam teraz dokładnie sytuacja wygląda.
Eherbata z kolei dość mało aktywna, Mariusz (zdaje się właściciel sklepu) z tego co patrzałem od prawie roku na forum się nie zalogował, ogólnie dość mniej się u nich dzieje ostatnio mam wrażenie,
w sklepie jakoś mało aktualności (akurat teraz jak to pisze widzę że coś tam się pojawiło w aktualnościach) kiedyś coś tam też na youtube próbowali zrobić ale też dość krótkie to było.
A tutaj też aktywność jakaś mniejsza, przynajmniej ja będę teraz coś tutaj zamieszczał.

Mój kanał na youtube -

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 wrz 2017, 9:45 
Zbieracz herbaty

Szkło i porcelanę z łatwością doczyścisz zwykłym patyczkiem kosmetycznym zwilżonym roztworem kwasku cytrynowego. Każdy osad pięknie schodzi :) Glinki i nieszkliwionej kamionki oczywiście niczym nie traktujemy :!:

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 wrz 2017, 14:07 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

Ooo no tak, patyczek kosmetyczny też wydaje się być fajną opcją, dziękuje broul89 za kolejną fajną podpowiedź.
Sczoteczke wyciorek mam już zamówioną, jak mi przyjdzie to trzeba będzie spróbować nią i patyczkiem pozbyć się osadu z dzióbka :D

Mój kanał na youtube -

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.