Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 18 paź 2018, 5:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 wrz 2018, 16:16 
Zbieracz herbaty

Witam!

Proszę mi wybaczyć mój brak manier, ale obejdę się bez przedstawienia siebie i przejdę do sedna problemu.

Od dawna jestem wielką fanką marki Clipper, cały czas mam w szafce spory zapas. Parę lat temu ku mojemu rozdrażnieniu coraz trudniej było znaleźć zieloną z miłorzębem (mój absolutny faworyt). W końcu kompletnie wycofali ją z produkcji.

W tamtym momencie mój herbaciany świat się zawalił.

Teraz, po paru latach zapragnęłam poczuć go na nowo. Sprawdziłam w internecie skład, który okazał się być dość prosty: zielona herbata ,naturalny ekstrakt z czarnej porzeczki 7%, listki miłorzębu 5%

Miłorząb i zielona herbata są raczej łatwe do zdobycia, problem mam z ekstraktem z czarnej porzeczki, którego nigdzie nie mogę znaleźć w naturalnej postaci. Próbowałam ze sztucznymi aromatami i suszonymi liśćmi czarnej porzeczki, jednak z niezadowalającym rezultatem :roll:

Drugim problemem jest to, że niestety nie pamiętam już aromatu tamtej herbaty, więc przy mieszaniu składników nie jestem w stanie sprawdzić, w jakim stopniu odwzorowałam aromat oryginału.

Czy jest na rynku herbata, która w smaku przypomina tamtą?
Czy ma ktoś może porady związane z odtwarzaniem smaku, lub ma przepis na coś podobnego?

Dodam, że herbata w kolorze była słomkowa, a aromat nie przypominał ani listków miłorzębu, ani zielonej herbaty, więc wnioskuję, że jego źródło tkwiło w tej przeklętej czarnej porzeczce :?

Załączniki:
herbata.JPG
herbata.JPG [ 193.74 KiB | Przeglądany 826 razy ]
Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 wrz 2018, 13:22 
Zwijacz herbaty
Awatar użytkownika

Dość ciężko byłoby coś takiego odwzorować, osobiście już bardziej polecił bym poszukać czegoś nowego kierując się tymi smakami.

Z torebkowych polecam spróbować napar z czarnej porzeczki i mangostanu firmy "Vitax".

Albo najlepiej poszukać jakiejś lepszej sypanej herbaty z czarną porzeczką w dobrym sklepie,
np czajnikowy.pl, eherbata.pl, krainaherbaty.pl ma też dużo herbat z dodatkami.

Mój kanał na youtube -
www.youtube.com/channel/UCKT2NkGMmYuOTBdVJnQhSVQ

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 wrz 2018, 10:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Możesz spróbować dać zamiast ekstraktu porzeczkę liofilizowaną w proszku.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.