Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 19 gru 2018, 2:33

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 lis 2018, 19:03 
Zbieracz herbaty

Cześć!
Moją ulubioną herbatą jest Keemun Mao Feng. Urzekła mnie w nim moc, dymność, a najbardziej to nuty gorzkiej czekolady <3 No i, niestety, od dłuższego czasu, chyba ponad roku, herbata ta nie jest dostępna w żadnym z popularnych sieciowych sklepów z herbatą typu Five o'Clock czy Tea Club. W internecie też jest problem z dostępnością.

Natomiast ciągle jest dostępna na sklepie internetowym czajnikowy.pl, zamówiłem ją kilka dni temu. Gdy doszła od razu wziąłem się do parzenia i się zawiodłem :-( Mało przypomina mi ten Keemun herbatę jaką zapamiętałem, nie czuję za bardzo ani dymności, ani nut czekolady... Nie wiem, może to dlatego, że to plantacja ekologiczna, więc pewnie jakaś inna... Nie mam pojęcia.

Chciałem was spytać czy wiecie o co chodzi, czemu nigdzie prawie tej herbaty nie ma? Jakiś problem z plantacjami w Chinach, jakieś regulacje eksportowe czy co? I dlaczego od czajnikowego, gdzie myślałem, że będę usatysfakcjonowany, jakoś nie leży mi ta herbata i moim zdaniem mało jest keemunowata?

Będę wdzięczny za każdą informację! Cześć :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 lis 2018, 17:31 
Zwijacz herbaty
Awatar użytkownika

Zależnie od jakości, miejsca uprawy jak i wielu innych czynników, herbata pod tą samą nazwą może mieć wiele oblicz i różnić się od siebie dość mocno.

Osobiście doświadczenia z keemun aktualnie jeszcze nie miałem a więc bardziej ci nie pomogę.
Eherbata.pl ma kilka Keemun, ewentualnie także złoty yunnan z ich oferty ma troszeczkę dymności i może minimalnie czekoladowych nut.

Mój kanał na youtube -
www.youtube.com/channel/UCKT2NkGMmYuOTBdVJnQhSVQ

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.