Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 26 kwie 2019, 13:32

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 lut 2016, 22:02 
Zbieracz herbaty

Dzień dobry!

Na wstępie podkreślę, że nie znam się na herbacie ani trochę i jeśli pytania się powtórzą lub wydają się być śmieszne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Chcę zrobić chłopakowi prezent w postaci torebek hand made z prawdziwą herbatą. Herbata ma być liściasta i czarna. Wybrałam kilka ze strony KrainaHerbaty.pl.

Czy strona jest w porządku? Jakość herbat będzie zadowalająca? Zaznaczę też że chłopak sam nie zna tych prawdziwych herbat.

Ile łyżeczek herbaty powinnam wsypać do jednej torebki, jeśli parzona będzie w dużym kubku ok. 250ml, może nawet 300ml? I ile takich torebek wyszłoby z 50g herbaty?

Czy czarną herbatę można parzyć kilka razy?
Rodzaje herbat które wybrałam:
Ceylon High Grown OP
Vietnam OP
Yunnan OP

Mam nadzieję, że nie przesadziłam z tymi pytaniami :)

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 mar 2016, 14:43 
Zbieracz herbaty

Na pewno ten sklep jest rzetelny.
Co do herbat to wybrałaś podstawowe herbaty czarne - co nie znaczy, że złe.
Wszystkie są naturalne i bez dodatków. Oznacza to, że jeżeli kubki smakowe Twojego chłopaka są przeciętne, to smak może wydać mu się podobny.
Na 250ml przyjmuje się około 2gram herbaty liściastej, co w praktyce oznacza pełną łyżeczkę (małą, nie stołową). Czyli plus minus 25 torebeczek.
Co do parzenia - czarna herbata jest najmniej wydatna i nie zaleca się jej wielokrotnego parzenia.
Co prawda drugi raz też się uda, ale trzeba potrzymać liście w wodzie znacznie dłużej (np. 10 minut).

Dziewczyna, która kupuje swojemu facetowi herbatę liściastą na prezent to skarb :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 01 mar 2016, 16:18 
Partner

W ofercie naszego sklepu z herbatami - powolnosc.pl, mamy zestawy prezentowe, które samodzielnie komponujemy.
Dostępne w tej chwili: http://www.powolnosc.pl/kategoria/prezenty

Na życzenie możemy skomponować zestaw z dowolnie wybranych herbat dostępnych w naszym sklepie.

W przypadku herbat czarnych, 50g. suszu wystarczy na 20-25 zaparzeń. Zależy jednak od gustu - im więcej suszu, tym mocniejsza herbata, więc trzeba sobie zadać pytanie, czy osoba obdarowywana lubi mocną herbatę :-)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 wrz 2016, 10:41 
Zbieracz herbaty

No ja też wiele razy zamawiałem takie herbaciane prezenty. Naprawdę świetna sprawa taki prezent z herbaty.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 11 paź 2016, 12:17 
Zbieracz herbaty
Awatar użytkownika

Według mnie sam pomysł na prezent naprawdę bardzo fajny - na pewno osoba obdarowana się ucieszy. Jeżeli naprawdę celujesz w taki prezent to polecam Ci sklep SzlachetnySmak.pl , gdzie są już gotowe prezenty właśnie na prezent. Według mnie wyglądają bardzo estetycznie i w sumie nie trzeba nawet tego przepakowywać. Jeżeli chodzi o samą herbatę to jest przepyszna, warto sobie popróbować :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 31 sty 2017, 12:30 
Zbieracz herbaty

Bardzo fajny pomysł, herbatka na wspólne popołudnia to jest to. Co do parzenia, słyszałam, że najlepiej 4 minuty, nie dłużej.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 lut 2017, 16:59 
Zbieracz herbaty

też uważam, że to świetny pomysł

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 09 lut 2019, 10:13 
Zbieracz herbaty

Może potrzebujecie pozyczki na prezent ? Mam oferte idealna dla Was . Chciałbym Wam polecic ofertę Asa , jest to pożyczka online. Jeżeli jestescie zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie, wybieracie kwotę, a następnie sami ustalacie ilość rat, która Was interesuje.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 mar 2019, 10:00 
Zbieracz herbaty

Bardzo fajny pomysł na prezent, każdy fan herbaty z pewnością ucieszyłby się z takiego upominku. Jeśli zaś chodzi o wybór odpowiedniej herbaty, to wszystko zależy już od indywidualnych preferencji. Mojemu mężu bardzo smakuje czerwona herbata, cena gotowego zestawu liściastej herbaty Pu-erh jest niska, na jej zakup może więc sobie dzisiaj pozwolić praktycznie każdy. Warto również zaznaczyć, że herbata ta posiada nie tylko pyszny, lekko słodkawy smak, ale i szereg cennych właściwości. Udowodniono, że czerwona herbata przyspiesza metabolizm, tak więc napary z niej warto pić podczas diety.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 mar 2019, 14:41 
Zbieracz herbaty

Zrobiłam chłopakowi podobny prezent i był zadowolony :) Mój chłopak jest miłośnikiem herbat, więc prezent był jak najbardziej trafiony :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.