Reklama opracowania środowiskowe
Dzisiaj jest 21 kwie 2018, 23:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 wrz 2017, 8:06 
Zbieracz herbaty

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat wad i zalet studiowania. Otóż, problem polega na tym, że studia nie gwarantują takiego awansu zawodowego, społecznego jak to miało miejsce jeszcze tak nie dawno. Studiowanie prawa czy ekonomi nie gwarantuje pracy na stanowiskach na których zarobki aż tak mocno odstają od średniej krajowej. Plusem jest z pewnością posiadanie statusu studenta i wszystkich przywilejów z tym związanych.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 26 wrz 2017, 10:08 
Zbieracz herbaty

Mam bardzo podobne zdanie. Status studenta upoważnia do wielu zniżek: zniżki w kinie, zniżki transportowej, zniżki w wielu pubach i lokach, zniżki na basen czy aqupark itd itd.
Zniżki związane z założeniem i prowadzeniem konta bankowego czy w końcu możliwość zaciągnięcia kredytu studenckiego. Na http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-mlodziezowych/ masz ranking kont młodzieżowych.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 13 lut 2018, 19:04 
Zbieracz herbaty

Jakie są wady i zalety studiowania tak naprawdę wszystko zależy od tego co chcemy studiować.
Zamiast wybierać kierunek typu zarządzanie czy ekonomia to bardziej kierowałabym się za czymś interdyscyplinarnym. Moja siostra jest tegoroczną maturzystką więc cała rodzina pomaga jej w wyborze odpowiedniego kierunku. Mi podoba się kierunek psychologia w biznesie prowadzony w Wyższej Szkole Bankowej http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/psychologiawbiznesie Z tego co zdążyłam wyczytać na stronie uczelni studenci zdobywają tam wiedzę nie tylko z zakresu psychologi ale także zarządzania i ekonomii. Mogą to być bardzo ciekawe studia jeśli kogoś interesuje ta tematyka.
Plusy studiowania to możliwość zdobycia wiedzy z określonego zakresu. Poznajemy nowych ludzi. Po skończeniu studiów i obronie otrzymujemy dyplom ukończenia danej uczelni co może być kartą przetargową w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Do minusów można zaliczyć konieczność poświęcenia czasu na zajęcia i przygotowania się do nich. Jeśli zdecydujemy się na studia płatne to musimy z czegoś zapłacić czesne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.