Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 01 gru 2022, 1:09

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 maja 2013, 20:32 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
mala_czarka pisze:
Z mojej strony mogę polecić herbatę o nazwie "Owocowe Trio", kupiłam ją w herbaciarni TeaClub i jest bardzo smaczna. Jest to mieszanka herbaty białej, zielonej i żółtej właśnie. Dodatek stanowi jabłko i brzoskwinia. Piłam już klasyczną żółtą herbatę i przyznaję, że w tej kompozycji jest ona wyczuwalna, więc jest to jakaś droga dla Ciebie :) to ich strona: teaclub.com.pl

o matko :shock: przeczytałaś uważne ten temat? Chyba nie... Może napiszę wprost, nie szukam herbaty aromatyzowanej, tylko klasycznych. Zresztą znalazłam już kilka naprawdę interesujących herbat żółtych teraz tylko eksperymentuje z zaparzaniem ich.

Ostatnio udało mi się ustalić, że Ding Gu Da Fang to [w moim odczuciu] herbata żółta, jednak! :mrgreen: To wyjątkowo trudna herbata do zaparzenia, ale daje na prawdę fajne doznania. Niedługo coś o tym więcej napisze.

Mateusz89 Huang Xiao nie jest mało popularna, jest ogólnodostępna. To fajna herbata do eksperymentów. Mi dobrze smakuje zaparzona w 96 stopniach, 5g/100ml i pierwsze parzenie 40sekund

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 15 maja 2013, 17:18 
Zbieracz herbaty

Długo się ociągałem, ale udało mi się w końcu zaparzyć Huang Xiao. Woda 80 stopni, 2,5 minuty, duża łyżka stołowa na jakieś 350 ml (nie wiem ile to mogło być gramów). Muszę przyznać że bardziej zbliżona była do oolonga niż do zielonej i chyba tak miało być. Bardzo delikatna w smaku, wyglądała na dość mocno sfermentowaną, wizualnie troche podobna do Shui Xien, ale drobniejsza (tylko wizualnie ;) ). W smaku bardzo delikatna, wyczuwam lekki aromat cynamonu, już po otwarciu opakowania. Słodkawy, że tak powiem "finish". Kolor raczej nijaki, słomkowy ale lekko turkusowy pod światło. Bardzo przyjemna, chociaż nie sądzę żebym wracał do niej zbyt często po zużyciu tego opakowania (inne priorytety :D ), ale pewnie spróbuję innych żółtych, w pierwszej kolejności Huo Shan Huang Ya, ponieważ mają ją w mojej miejscowej herbaciarni, więc nie zaszkodzi zamówić dzbanuszek. Nie mam na razie porównania z innymi żółtymi...

Jeżeli ma ktoś jakieś porady na temat innych sposobów parzenia, będę wdzięczny za info...
Spróbuję pójść za radą Liu Mulan. Pozdrawiam. Fajny blog poza tym :D.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 maja 2013, 8:44 
Plantator
Awatar użytkownika

Dzięki Mateusz ;) i jak parzyłeś już Huang xiao wg mojego sposobu?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 maja 2013, 19:53 
Zbieracz herbaty

Wyprubowałem, dokładnie tak jak powiedziałaś, ale nie jestem pewien co do temperatury, termometr pokazywał 86-87 zaraz po zagotowaniu i ostrożnym przelaniu do miarki. Pewnie było troszkę więcej, ale bałem się trzymać termometr, aż temperatura spadnie jeszcze bardziej. Tak czy siak muszę przyznać że t drugie parzenie kompletnie zmieniło moje doznania co do Huang Xiao. Smak był pełny, ze zdecydowanym posmakiem chyba tego, co przy Hojichy nazywa się "świeżo pieczonym chlebem", jednak kierował moje myśli w stronę ściółki leśnej, że się tak wyrażę. Przykryty został też słodkawy posmak wody, który w przypadku poprzedniego parzenia wybijał się dość szybko na pierwszy plan i kładł się cieniem na pozostającym w ustach wrażeniu. Słowem pycha, aż się zdziwiłem jak bardzo odmienny efekt można uzyskać, modyfikując czas parzenia. Następnie zachęcony sukcesem pokusiłem się na eksperyment przy drugim i trzecim parzeniu. 2 parzenie: wyższa temperatura, prawie wrzątek, więcej wody (prawie 250ml na 5g), dłuższy czas parzenia, ale nieznacznie: 55 sek. Bez szału, bliżej mojej pierwszej próby o której już pisałem, znowu pojawił się ten "cynamonowy" aromacik, który jakoś mnie nie przekonuje. 3 parzenie:znowu ta sama ilość herbaty na 100ml, woda prawie wrzątek, 50 sek. Bez komentarza. Sposób Liu bezkonkurencyjny ale będę kontynuował naukę na błędach.

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 maja 2013, 20:47 
Plantator
Awatar użytkownika

Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy :D

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 11 cze 2013, 22:42 
Zbieracz herbaty

do sprzedania China Jun Shan Silver Needle 18,75 za 25g + wysyłka

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2013, 20:40 
Plantator
Awatar użytkownika

Pati to nie jest miejsce na reklamę :|

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 12 cze 2013, 21:38 
Zbieracz herbaty

ok przepraszam :) nie podeszła mi za bardzo, więc myślałam że mogę tu :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 19 cze 2013, 21:14 
Plantator
Awatar użytkownika

Generalnie udało mi się całkiem nieźle wejść w temat żółtych herbat, była to droga trudna i wiele trzeba się było naszukać, ale już wiem skąd tak małe zainteresowanie tymi herbatami - wszystkie opisy parzenia które przedstawiają sklepy z herbatami można sobie wsadzić w .... :roll:
Ni jak sugerując się tymi parametrami nie wyjdzie nam dobry i aromatyczny napar.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 sie 2013, 15:58 
Plantator
Awatar użytkownika

Dostałam ostatnio próbkę bardzo ekskluzywnej żółtej herbaty o pięknej nazwie 2013 Fuxi Huangshan Mao Feng Yellow której roczna produkcja na cały świat nie przekracza 40 kg :D także jestem bardzo podekscytowana, niedługo będę ją degustować, pewnie coś więcej o niej napiszę i się podzielę wrażeniami.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.