Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 27 sty 2022, 16:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 kwie 2012, 13:51 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Hej, chciałabym napić się jakiejś dobrej żółtej herbaty, do tej pory spróbowałam jedynie marketowego sir rogera i raczej nie był to trafiony wybór.... :roll:

Poszukuje więc takiej która odsłoniłaby przede mną cały urok żółtej herbaty, jakieś pomysły? :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 kwie 2012, 15:13 
Kiper
Awatar użytkownika

Liu Mulan pisze:
Hej, chciałabym napić się jakiejś dobrej żółtej herbaty, do tej pory spróbowałam jedynie marketowego sir rogera i raczej nie był to trafiony wybór.... :roll:

Poszukuje więc takiej która odsłoniłaby przede mną cały urok żółtej herbaty, jakieś pomysły? :)

Moge tylko podac pewne miejsa do nabycia.
Natomiast sam kiedys pilem jedna i specjalnie nie roznila sie w moich odczuciach od zielonych - ale ja w zielonych malo wyrobiony jestem, tak wiec...

htp://eherbata.pl/gatunki/2

htp://www.fivestartea.pl/pl/p/Huoshan- ... yjne-50g/7

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 kwie 2012, 16:23 
Kiper
Awatar użytkownika

Nie ma czegoś takiego jak urok żółtej herbaty. Każda jest inna, bardzo inna. Zacznij od Huang Xiao potem może Meng Ding Gan Lu, po obeznanie Huoshan może być. A na koniec Men Jian no i YZ:) Piłem dość sporo żółtych herbat. Kekecha to lekka odskocznia - dobra. Ding Gu Da Fang odradzam. Żółte herbaty to takie...zielone ale lekko fermentowane. Lepiej się napić innych gatunków;)

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 kwie 2012, 22:18 
Kiper
Awatar użytkownika

Jeśli o żółtych mowa...
Póki co odradzam Ci zakup tych herbat. Niezbyt się wyróżniają, nie są jakieś specjalnie wymyślne w smaku. Lepiej abyś zakupiła jakąś Japońską herbatę. W FST jest dostępna rewelacyjna podobno japonka produkcji rodziny Mine. Ja właśnie zakupiłem 50gramów i po świętach będę się nią raczył.

Japońskie herbaty to zupełnie inny wymiar herbat zielonych, nie sa ani troszkę podobne do Chińskich.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 kwie 2012, 20:12 
Plantator
Awatar użytkownika

hmm... widzę, że raczej odradzacie mi żółtą herbatę, ok a co z mitem, że kiedyś była ona dostępna jedynie dla Cesarzy? ;> Musiało być w niej coś wyjątkowego ;)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 kwie 2012, 21:22 
Kiper
Awatar użytkownika

Nie że odradzam. Warto skosztować bo są dobre, ale nie warto odnajdywać w nich głębszego sensu że tak powiem.

Mit jak mit. Prawda jest taka że powstała ze złej produkcji zielonej herbaty, ponieważ nie wychwycono momentu fermentowania;)

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 kwie 2012, 21:30 
Kiper
Awatar użytkownika

cha pisze:
Nie że odradzam. Warto skosztować bo są dobre, ale nie warto odnajdywać w nich głębszego sensu że tak powiem.

Mit jak mit. Prawda jest taka że powstała ze złej produkcji zielonej herbaty, ponieważ nie wychwycono momentu fermentowania;)

Zdaje sie, ze sekret jej produkcji przepadl i odtworzono ta technike po dlugiej przerwie..
Tak wiec niekoniecznie jest to taka sama zolta herbata jak kiedys - jakies tajniki produkcji mogly zaginac.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 06 kwie 2012, 22:01 
Plantator
Awatar użytkownika

krzysztofsf Twoja teoria podoba mi się bardziej :D

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 kwie 2012, 7:45 
Kiper
Awatar użytkownika

Haha;) Wszystko co tajemnicze jest lepsze;) Krzysztof oczywiście może mieć racje. Choć ja to widzę bardziej tak, że ludzie pili żółtą herbatę, ale nie nosiła ona takiej nazwy. Nie trudno zepsuć zieloną herbatę przy produkcji w tamtych czasach. Przypuszczam!;) Liu, spróbuj sobie tych herbat są dobre!

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 kwie 2012, 8:24 
Kiper
Awatar użytkownika

Nie mogae znalezc zrodla w ktorym wyczytalem o tym odtworzeniu produkcji zoltej herbaty :(

Natomiast mam cos takiego, co czesciowo pokrywa sie z powyzszym

htp://translate.google.pl/translate?hl ... ellow-tea/

Teraz, nawet słynne żółte herbaty są obecnie produkowane z zielonymi technik przetwarzania herbaty do potrzeb rynku. Liście kiedyś zrobić tradycyjne żółte herbaty są już jako takie, kosztem rezygnacji z tradycyjnych umiejętności. W kategoriach branżowych, żółte herbaty produkowane na zielony określane są jako Lu Zhen lub igła Zielonej odwrotnie żółte herbaty produkowane w ich oryginalnym stylu są wpisane Huang Zhen lub żółtą igłę.

Na rynku jednak, słynne "żółte" herbatki często zachowują swoją oryginalną nazwę, nawet jeśli nie zachowują swoje oryginalne techniki przetwarzania.

Najbardziej haniebnie, Huo Shan Huang Ya, słynna żółta herbata w jednym czasie, zostało przerwane do historii. Anhui, będąc biednym województwo, stracił technikę ponieważ koszt w produkcji to nie mógł się utrzymać na rynku lokalnym. Herbata nazywa Huo Shan Huang Ya wciąż można znaleźć na rynku herbaty, choć poczyniono w zielonej herbacie. Ludzie Anhui znaleźć wciąż nakazuje poważny cenę, i łatwiej jest sprzedać jako zielonej herbaty. Są jeszcze ludzie jednak, którzy kupili ten herbatę myśląc, że jest żółty. Uczeni herbata przeszukują teren w północno-zachodniej prowincji Anhui, aby znaleźć kogoś, kto jeszcze nie zna technikę bez powodzenia

htp://translate.google.pl/translate?hl ... eatalk.htm

Historia Huo Shan Huang Ya można datować do dynastii Tang. Ten słynny chiński żółta herbata była herbata hołd dla chińskiego cesarza w dynastii Qing. Nowoczesna Huo Shan Huang Ya został wprowadzony w latach 70. po wysiłku odzyskać utracone tradycyjną technikę Huang Huo Shan proces Ya.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.