Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, 16:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 maja 2013, 10:29 
Kiper
Awatar użytkownika

Napisze tu trochę chaotycznych słów. Zaparzyłem dziś TGY Charcoal Roast 2012 - bo mam go najwięcej. Torebka w którą zapakował farmer pomieściła 7 gram herbaty. Podzieliłem porcję na 2 części 5gram i 2 gram. Na oko. Do gaiwana wrzuciłem 5 gram a do shibo 2 gramy. Gaiwan około 110ml a shibo 80ml. No i zacząłem od gaiwana. Wrzątek i czasy 1min/45sek/1.30/3/5/7/9/12/20. Cena herbaty niska bo około złotówki za gram w przeliczeniu na nasze. Więc cudów się nie spodziewałem. A tu...cud;) Herbata świetna, wyrazista, pełnia smaku i hui gan boski oraz bardzo długi wyrażny aftertaste. W początkowych parzeniach nuty kwiatowe przewijały się z lekko słodko czekoladowymi w późniejszych zaczęły się robić mineralne. Na początku aromat kojarzył się z cytrusami i były one jak najbardziej obecne, w smaku też. Tak więc podsumowując kwiatowo-cytrusowe z jakąś tam słodkością czekolady w tle. Herbata jak najbardziej na plus. W shibo...no właśnie. w shibo były 2 gramy herbaty...zalałem je wodą o 90 stopniach i parzyłem 3 minuty. Wyszedł napar blady, wyraźny w smaku, ale brak nut kwiatowych cze czekoladowych. Słodki napar o posmaku cytrusów. Liście ładnie pozwijany, nie tyle w kuleczki co po prostu pozwijane w coś na kształt kulek. W shibo się nie otwarły zbyt a w gaiwanie otwarły lecz średnio rozwinęły. Liście około 4cm w barwach od ciemno zielonych do czarnych. Jestem ciekaw...w którą stronę smaku pójdą te starsze roczniki...2007 i 2002...to w końcu 5 i 10 lat różnicy.

Już wiem w którą stronę poszły. Ale o tym później. Powiem jedno. Ten 2002 - rozwalił system;d;)

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.