Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, 15:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Long Jing 2013
PostZamieszczono: 03 cze 2013, 11:59 
Kiper
Awatar użytkownika

Lubie smak zielonej herbaty. Ale rzadko udawało mi się zrobić dobrą. Zamówiłem sobie w tym roku 2 warianty Long Jinga 2013. Jedną bardzo bardzo dobrą, a drugą bardzo dobrą. Jak sie okazało Ta gorsza...była lepsza;) Zastosowałem parzenie metodą Xing Cha. Polega ona na tym iż parzymy herbatę tę w szkle. Użyłem 3 gram na szklankę 200ml. Zalałem je ilością około 70ml wody o temperaturze około 85 stopni. Przez około 45 sekund, obracałem szklanką. Położylem ją na swojej ręce, drugą ręką chwyciłem za górne krawędzie i zacząłem nią "wywijać" kółka. I tak przez około 45 sekund. Jest to tzw. budzenie herbaty. Później dolałem brakującą część wody i czekałem aż wszystkie liście opadną...trwało to może 2,5 minuty. Przelałem przez sitko i...i efekt piękny. Tegoroczny zbiór zielonych herbat wyszedł baaardzo dobrze;)

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 cze 2013, 9:33 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Nie za inwazyjne to budzenie herbaty? Gdzie wyczytałeś o tej metodzie?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 cze 2013, 10:08 
Kiper
Awatar użytkownika

Na międzynarodowym forum;) Też tak myślałem jak ty. Duża temperatura, duża ilość jak na budzenie...no ale efekt oszałamiający. Znalazłem to teraz.

http://www.youtube.com/watch?v=5kff7OxaWhM

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 cze 2013, 10:29 
Plantator
Awatar użytkownika

o, dzięki za filmik, ciekawa sprawa, szkoda tylko, że nie przykryła szklanki, aromat ucieka....

W każdym razie spróbuje tej metody, ciekawa jestem efektów.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 04 cze 2013, 11:08 
Kiper
Awatar użytkownika

Włącz sobie adnotacje w tym filmiku. Ważne są. Np. mowa w nich o tym że nie wolny wypić całej szklanki, tylko właśnie zostawić 1/3 i dolać wody i znów parzyć;) Ja np tego nie zrobiłem... Ale na pewno spróbuje;)

A o tym nie wiem co sądzić.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ZIu ... =endscreen

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 cze 2013, 17:51 
Plantator
Awatar użytkownika

Zaparzyłam wg tej metody, jeśli chodzi o aromat to tak jak się spodziewałam, brak przykrywki sprawił że się ulotnił, smak fajny ale będę zrobię takie parzenie w szklanym gaiwanie i zobaczymy jakie będą efekty.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.