Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, 16:15

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 sie 2013, 22:31 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Dzięki uprzejmości jednego herbaciarza miałam przyjemność skosztować niesamowitej herbaty pu-erh lżej fermentowanej, charakteryzującej się większą słodyczą i gładszym smakiem niż inne dojrzałe herbaty typu shu.

Użyłam 3,5 gramy na 100ml gaiwan. Temperatura 96°C. Herbaty pu erh wymagają przepłukania, więc przed pierwszym parzeniem zalewamy herbatę i momentalnie odlewamy z niej wodę.

Dziś podeszłam do tej herbaty eksperymentalnie, zaczynając bardzo delikatnie od 15 sekund.
Pierwsze parzenie było bardzo lekkie, kolor naparu brzoskwiniowy.

Drugie parzenie 25 sekundowe dużo wyraźniejsze, kolor naparu zmienił się na koniakowy, pojawił się przyjemny aromat a smak był wyraźniejszy, lekko słodki i delikatnie ziemisty w tle.

Parzenie trzecie było jeszcze stonowane, przełomowe było parzenie 4 przy którym postanowiłam zdecydowanie zwiększyć czas i ocenić zmianę smaku. Zwiększyłam więc czas aż do 3 minut i to był strzał w dziesiątkę, herbata zyskała właściwy jej charakter i bardzo przyjemny słodko ziemisty smak, o lekko dymnym tle.

Zdecydowanie dłuższe czasy bardziej służą tej herbacie, mam jeszcze porcję na jedno parzenie i mam czas żeby przemyśleć przed zaparzeniem parametry które będą idealnie do zaparzenia jej. Z herbatami typu pu-erh mam najmniejsze doświadczenie, co jednak nie zmienia faktu, że nie mogę się cieszyć ich wspaniałym smakiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć na blogu http://liu-mulan.blogspot.com/2013/08/l ... -buds.html

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 03 lut 2017, 12:14 
Zbieracz herbaty

tylko pytanie podstawowe ,ile taka herbata kosztuje i czy mozna ja kupic w sieci?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.