Reklama opracowania środowiskowe, hurtownia herbaty
Dzisiaj jest 19 lis 2018, 9:07

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Darjeeling FF
PostZamieszczono: 21 sty 2012, 18:11 
Kiper
Awatar użytkownika

Witam wszystkich herbaciarzy tych bardziej obeznanych w herbatach jak i tych mniej obeznanych.

Chcę was zachęcić do kupienia Darjeelingów FF. Co oznacza FF? First Flush - pierwszy zbiór. Są to herbaty które pochodzą z 1 zbiorów. Później jest SF, Second Flush - drugi zbiór i Autumn - późny zbiór.

Herbaty FF charakteryzują się bardzo delikatnym smakiem jak na herbaty czarne. Gama smaków rozciąga się od nut czekoladowych, orzechowych przez cytrusy aż po słynną nutę "Muscatel"

Ciężko nazwać te herbaty czarnymi, dla mnie herbaty FF to po prostu coś innego. Są to jedne z lepszych herbat jakie miałem okazje pić. Piłem około 12 różnych FF'ów i każdy był niepowtarzalny.

Za 3 miesiące powinny się pojawić świeże Darjeelingi w sklepach;) Polecam!

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 sty 2012, 19:21 
Kiper
Awatar użytkownika

Mam akurat Darjeelinga FF u siebie w szafce, ale leży on już u mnie jakieś 4 miesiące i chyba troszkę zwietrzał. O pochodzeniu tej herbaty niestety nic nie wiem. Listki są kolorowe, od brązów do zieleni. Zaparzałem do tej pory jak herbatę czarną, ale chyba spróbuję mniejszych temperatur.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 sty 2012, 19:28 
Kiper
Awatar użytkownika

Parzenie pierwsze 1.20 90 stopni

Parzenie drugie 3.00 95 stopni

Parzenie trzecie 5.00 98 stopni

Polecam mój sposób. Bardzo dobra herbata wychodzi. 2,5 g na 140ml gaiwan.;)

Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdrąża poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości. Jest nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 sty 2012, 19:46 
Kiper

Gdzie mogę nabyć Darjeelingów FF ,czy ta herbata ma jakieś właściwości ,które wpływają korzystnie na organizm człowieka ?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 sty 2012, 19:51 
Kiper
Awatar użytkownika

W herbaciarniach dobrych powinny być. Aczkolwiek nie teraz gdyż już trochę czasu minęło od ostatnich zbiorów. Jest to pożądany produkt wśród herbaciarzy. Można je nabyć oczywiście w sklepach chińskich internetowych jak chociażby TeaEmporium lub Thunderbolt

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 sty 2012, 21:00 
Kiper
Awatar użytkownika

Podawałem link do sklepu gdzie nabyć można najlepsze i najświeższe Darjeelingi...
Jednak teraz już nie będą pewnie tak znakomite jak te świeżynki które piliśmy z cha.
Trzeba poczekać do wiosny, wtedy się pojawią, ale ceny na pewno będą wysokie, jednakże naprawdę warto.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 lut 2012, 10:17 
Kiper
Awatar użytkownika

Pokaże wam zdjęcia mojego autorstwa zrobione podczas picia jednego z FF'ów. Mianowicie Castleton Moonlight 2011. Na potrzebę zdjęć, herbatę parzyłem w nietypowej do tego filiżance, a nie jak zazwyczaj w gaiwanie. Zwróćcie uwagę na kolor liści CZARNEJ herbaty. Jest niesamowicie kolorowa. Jest to ręcznie zwijana herbata o całych liściach. Niesamowity smak cytrusów który wyróżnia się swoją świeżością. Koszt tej herbaty to niestety 27$ za 100gram.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 10 lut 2012, 20:43 
Kiper
Awatar użytkownika

Herbata iście niezwykła.
Niektóre z owych Darjeelingów miały tyle zielonych listków, że gotów byłbym pomyśleć iż to zielona herbata.
Jeśli w tym roku będę miał okazję zakupić taki sampler jak w zeszłym to zrobię to be chwili namysłu :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 28 lis 2012, 21:54 
Kiper
Awatar użytkownika

Gdzie w tej chwili najlepiej kupić dobrego darjeelinga FF, ale z najwyższej półki, takiego, którego można napić się częściej niż od święta. A może nie ma już sensu kupować FF z tegorocznych zbiorów?

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 29 lis 2012, 15:08 
Kiper
Awatar użytkownika

Mi osobiście smakuje Namring z eherbaty no i polecam z FST. Myślę że teraz nie opłaca się już zamawiać w Azji....Z takim zamówieniem lepiej poczekać do maja i zamówić wspólnie w kilku.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.