Reklama opracowania środowiskowe
Dzisiaj jest 22 paź 2017, 13:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Masala Chai
PostZamieszczono: 16 wrz 2013, 15:05 
Zbieracz herbaty

Ja masala chai robiłem tylko z gotowej mieszanki ( http://www.orientshop.com.pl/pl/p/Yogi-Bio-50-g/349 ) i bardzo mi smakowała. Próbowałem dwóch opcji: z lepszą czarną herbatą, ale smak herbaty nie był zbyt wyraźny dlatego kupiłem tanią granulowaną herbatę z osiedlowego sklepu i przyznam że była idealne. Najpierw gotuje mieszankę przez jakieś 5 minut (daje naprawdę solidną stołową łyżkę) a następnie wsypałem "herbatę" i parzyłem przez 3 minuty. Dopiero potem dolałem trochę mleka, tak na oko żeby zabielić i podgrzałem jeszcze trochę. No i bardzo duzo cukru oczywiście. Z masala chai jest tak że co wioska w Indiach to inny przepis. Moja znajoma piła w Indiach z mlekiem prosto od kozy pasącej się na zapleczu i mówi że smakowała zupełnie inaczej niż ta moja. Tak czy siak na jesienne słoty jak znalazł :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 16 wrz 2013, 18:41 
Plantator
Awatar użytkownika

Pochwały: 3
Ciekawy pomysł z tą granulowaną herbatą

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 17 wrz 2013, 12:32 
Kiper

I z kozą również. ;)

Ch. Dickens

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 20 paź 2013, 18:36 
Kiper
Awatar użytkownika

Zrobiłem, i zgadzam się z Joanną. Napar jest za mało herbaciany. Mleko za bardzo "neutralizuje" smak, aromaty herbaty. Chociaż ja nigdy nie byłem za łączeniem herbaty z mlekiem jako tzw. bawarkę.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 30 mar 2015, 13:07 
Zbieracz herbaty

Masala chai - moja ulubiona:) A może ktoś jeszcze podzieli się przepisem? Ja robię tak (ale nie jestem pewna czy dobrze!):

Przyprawy (pieprz, kardamon, goździki, cynamon,imbir w proszku) wrzucam do wrzącej, gotującej się wody, gotuję kilka minut do wyparowania części...Potem dodaję czarną herbatę (naprawdę musi być dobrej jakości! Kiedyś dodałam taką zwykłą z marketu i wyszło okropnie;/), znowu gotuję z 4 minuty...Zalewam mlekiem. Dosypuję cukier lub miód...odcedzam...

:) poprawcie mnie jak coś nie tak robie;) Ale wychodzi PYSZNIE! mmmm...

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 22 sie 2015, 18:17 
Zbieracz herbaty

Robiłem z wielu czarnych herbat, ostatnio ze śniadaniowej english breakfast i trochę nie ukrywam przesadziłem, ale i z earl greya, i z cejlonu wychodziła dobra. Mój przepis to około 8-10 nasion kardamonu, tyle samo goździków, dwa płatki anyżu, szklanka mleka, dwie szklanki wody, skromnie z ziarenkami czarnego pieprzu, cztery plasterki świeżego imbiru, laska cynamonu z reguły średniej jakości, trzy łyżeczki cukru trzcinowego, oczywiście czarna mocna herbata z reguły staram się by był to cejlon, ale nie ma to aż takiej reguły dla mnie, używałem wielu. Cały ten mój chaotyczny przepis odnosi się do około pół litra masali, może ciut więcej. Będę próbował ją dopracować na tyle by była smaczna i nie przesadzona, spróbuję kolejnym razem :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.