Fusy.eu - Niezależne forum o herbacie
http://www.fusy.eu/

Cześć wszystkim!
http://www.fusy.eu/viewtopic.php?f=8&t=1219
Strona 1 z 1

Autor:  Szymek [ 09 maja 2020, 17:22 ]
Tytuł:  Cześć wszystkim!

Cześć wszyscy... fusiarze?
Interesuje się herbatą, w pełnym tego słowa znaczeniu, od bardzo niedawna - konkretniej ponad dwóch miesięcy. Wcześniej było dość klasycznie - herbaty ekspresowe, ale i liściaste z tych dostępnych w markecie (i to z najwyższej półki) firmy Basilur. Teraz nie wiem jak mogłem kiedyś lubić herbatę - na filiżankę jak i na kubek używałem tyle samo suszu (taki jedno sitko w formie klipsa) a parzenie herbaty w dzbanku wyglądało tak - dwie łyżeczki herbaty na ponad litr wody i oczywiście zostawiamy fusy w dzbanku. O dziwo (patrząc na ilość danego suszu) herbata była mocna, ale oczywiście strasznie taninowa. Do poszukania "kraftowych" herbat zainspirowali mnie poznani przeze mnie ludzie, którzy urządzali sobie "yerba party", chociaż było to bardziej przeciwieństwo imprezy. Siadali sobie wieczorem (potem nie mieli żadnych kłopotów z zaśnięciem!) i pili yerbę przy spokojnej muzyce, poddając się trochę zadumie. Było to tak fajne, że wyobraziłem sobie jak świetnie byłoby kupić liściastą herbatę w pełnych liściach i z uwagą przygotować i wypić. No i zaczęło się szukanie takiej herbaty do kupna przez internet. Wtedy zorientowałem się jakie mam braki w wiedzy o parzeniu herbaty i postanowiłem się doksztalcic. Ze względu na panującą sytuację musiałem to robic przez internet i najbardziej pomógł mi tu kanał Czajnikowego. Z tego też powodu dołączyłem się do tego forum.
Pozdrawiam!

Autor:  Krzysztof [ 10 maja 2020, 19:39 ]
Tytuł:  Re: Cześć wszystkim!

Cześć Szymku, fajnie, że wpadłeś :)
Zdążyłeś już popróbować jakichś herbat liściastych? Najlepiej zacząć od zakupu różnych rodzajów (z każdego koloru) i poszukać swojego ulubionego.

Autor:  Szymek1 [ 14 maja 2020, 11:37 ]
Tytuł:  Re: Cześć wszystkim!

Krzysztof pisze:
Cześć Szymku, fajnie, że wpadłeś :)
Zdążyłeś już popróbować jakichś herbat liściastych? Najlepiej zacząć od zakupu różnych rodzajów (z każdego koloru) i poszukać swojego ulubionego.


Przepraszam, ale mam kłopot. Zapomniałem hasła, a po wykonaniu instrukcji, które miały mi pomóc je zresetować nie dostałem na maila żadnej wiadomości. Nie mogłem się także skontaktować z administratorem bez utworzonego konta - po klikaniu w przekierowujący napis "Administrator" nic się nie działo. Tak więc stworzyłem drugie konto żeby poinformować o tym problemie. Liczę na pomoc.

Odpowiadając na pytanie - postanowiłem kupić herbatę liściastą, ale nie będąc jeszcze obeznanym w herbacianym świecie wybrałem sklep, który niestety okazał się mieć herbaty niskiej jakości (porównując do poradników oceny jakości herbaty i porównania smaku z opisami tych z wyższej półki). Za niedługo planuję zrobić zakupy, w którymś z lepszych sklepów (czajnikowym, eherbacie czy oxalisie). Jednak mimo wszystko udało mi się ustalić, że bardzo zasmakowała mi herbata biała (Bai Mu Dan), czego bym się nie spodziewał, bo myślałem że będę gustował raczej w mocniejszych smakach. Bardzo spodobał mi się też oolong (niestety nie ma informacji o stopniu oksydacji, ale stawiałbym na nie na wysoki, nie na niski), a szczególnie w wersji aromatyzowanej jaśminem. Myślę że nawet kiedy kupię już lepsze herbaty, to do tej akurat będę wracał, bo kosztuje zaledwie 6,50zł za 50g i 17zł za 250g.

Autor:  Hoower [ 13 sie 2020, 13:21 ]
Tytuł:  Re: Cześć wszystkim!

Praktyka pokazuje, że nowy model działalności organizacyjnej htp://polski-sloty.com/kasyno-bonusy/ stwarza przesłanki do jakościowo nowych kroków dla istniejących uwarunkowań finansowo-administracyjnych. Codzienna praktyka pokazuje, że kurs na społecznie zorientowany projekt narodowy wymaga analizy dalszych kierunków wypracowanego systemu masowej partycypacji.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/